TESKOMB 35.OLAĞAN GENEL KURULU

TESKOMB 35’inci Genel Kurul heyecanını yaşadı
Genel Başkan Akgül:
“TESKOMB zirveyi yakaladı”
Başbakan Erdoğan:
“Hortumcunun değil esnafın önünü açıyoruz”


Hizmet verdiği uzun yıllar boyunca ve Genel Başkan A. Kadir Akgül önderliğinde başarıdan başarıya koşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB), 35’inci Genel Kurul heyecanını yaşadı. Devlet erkanından çok sayıda ismin katıldığı Genel Kurulun baş misafiri esnaf ve sanatkarın dostu ve destekçisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Akgül: “Göreve geldiğimizden itibaren, kooperatifçiliğin 55 yıllık tarihinde görülmemiş bir ivmeyle zirveyi yakaladık. Her yılı ayrı bir rekorla bitirmenin mutluluğuyla; iktidara geldikleri günden bu yana bizleri önemseyen Sayın Başkanımıza Türkiye’nin dört bucağındaki esnaf ve sanatkarlarımız adına şükranlarımızı, saygılarımızı sunuyoruz.”diye konuştu.

Faiz indirimi talebinde bulunmayan Akgül “Bugün piyasalarda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Böyle bir durumda bir de biz ekonomimizi zora sokacak taleplerde bulunamayız. Ekonomide yaşanacak sert bir dalgalanmadan ilk olarak bizler yani esnaf ve sanatkarlar etkilenecek. Bu yüzden ekonomik dengeleri bozacak herhangi bir uygulamada biz yokuz” dedi.

Başbakan Erdoğan: “Biz Türkiye’nin kirli para koridoru değil enerji koridoru olması için çalışıyoruz. Biz bu ülkede alın teri ile para kazanan esnafımızın nasıl çökertildiğini çok iyi bilenlerdeniz. Biz devletin sırtından nemalananların değil hizmet ve istihdam eden bir Türkiye’nin güç kazanması için çaba harcıyoruz. Hortumcuların değil çalışan kesimimizin, esnafımızın yolunun açıldığı bir Türkiye özlemi içerisindeyiz.” dedi.

TESKOMB 35. Olağan Genel Kurulu’na katılan Başbakan Erdoğan meslek ya da sanat sahibi ahilerin kullandığı ‘şed’ ile kuşatılarak ‘Ahibaba’ ilan edildi.


Yazının Devamını Okumak İçin Buraya Tıklayınız