Yetkili Giriş

TESKOMB WEB MAİL GİRİŞ

 


TOKBYS kullanıcı talep formu
 

TOKBYS GİRİŞ
 

TESKOMB

AECM ( www.aecm.be )
– European Mutual Guarantee Association
–Avrupa Karşılıklı Garanti Kuruluşları Birliği

AECM İspanya, Fransa, İtalya, Belçika ve Almanya Karşılıklı Garanti Toplulukları tarafından 1992 yılında kurulmuştur. AECM KOBİ’leri temsil eden profesyonel garanti kuruluşlarının Avrupa derneğidir. Küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi sağlayan kurumlar üyedir ve faaliyet alanı sadece finansal konulardır. Herhangi bir politik veya finansal guruptan bağımsız olarak çalışan demokratik bir kurumdur. AECM’ye üyeleri Avusturya, Belçika, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya, Portekiz, Türkiye, Estonya, Finlandiya, Macaristan, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya olarak toplam 15 ülke, 33 kuruluştur. TESKOMB 2000 yılında AECM’ye üye olmuş, 2001 yılında ise Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

 Amacı

§         Üyelerinin çıkarları doğrultusunda onları temsil etmek,

§         Üyeleri arasında deneyim, bilgi alışverişini sağlamak,

§         KOBİ’lerin gelişiminde bir araç olan garanti sistemlerinin rolünü arttırmak,

§         Garanti kuruluşlarının hukuksal çerçevesini uyumlaştırma çalışmalarını desteklemek ve AB’nin de içinde bulunduğu ekonomik politikaların oluşturulmasında rol alan farklı guruplar arasında önerilerin ve fikirlerin geliştirilmesinde yardımcı olmaktır.

AECM’ye üye garanti kuruluşları toplam 4 milyar EURO sermayeye dayalı yaklaşık 40 milyar EURO garanti gücünü temsil etmektedir. AECM aynı zamanda Avrupa Komisyonu’nun bir ortağı olarak çalışmaktadır. TESKOMB bugüne kadar AECM işbirliği ile çeşitli uluslar arası seminerler ve konferanslar düzenlemiştir. Bunlardan ilki 17 – 22 Mayıs 2005 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen “İzleme ve Değerlendirme Semineri”dir. Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Ali Coşkun’un da katıldığı 19 AB üyesinden ülke temsilcileri ve bu ülkelerin kredi garanti kuruluşlarının bağlı oldukları ortaklardan yaklaşık 200, ülkemizden de 350 kişinin katıldığı 550 kişilik dev bir organizasyon düzenlenmiştir. Bu seminerin ikincisi de 22 – 25 Kasım 2005 tarihleri arasında TESKOMB hizmet binasında 4 AB üyesi ülkenin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

 

TESKOMB Hizmet Binasını Tanıyalım
ESGİMTAŞ

TESKOMB Vizyon

 


KVKK Aydınlatma Metni (.docx)    KVKK Kapsaminda Basvuru Formu

T E S K O M B
TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİ BİRLİKLERİ MERKEZ BİRLİĞİ
ADRES : Cinnah caddesi no: 5  Kavaklıdere - Çankaya - ANKARA  PK : 06680
Telefon : 312 468 6081  /  468 5387 - 91          Faks : 312 468 6085
Mail adresi